Намалена видливост поради појава на магла од 30 – 40 метри има на Попова Шапка и од 80 – 100 метри на планинскиот превој Стража.АМСМ препорачува внимателно ...
сите 48 | | | прочитана: 249 | веќе видена

Анализите за потрошувачката на електрична енергија во општина Кочани по примената на моментно најдобрата достапна технологија за осветлување во светот – Лед ...
сите 5 | | | веќе видена

Штабовите на ВМРО-ДПМНЕ синоќа беа претесни за да ги соберат членовите, поддржувачите и симпатизерите на партијата по насоката на централаза одржување на ...
сите 6 | | | прочитана: 1263 | веќе видена

24.02.2017 Дваесет и четиригодишен жител на кочанското село Зрновци онесвестен и со повреди од убодна рана е пронајден во својот дом. Со оглед на сериозноста ...
сите 18 | | | прочитана: 340 | веќе видена

24.02.2017 Навремено пред почетокот на наводнителната сезона, водостопанската подружница “Брегалница“ го започна чистењето на каналите и земјените вади во ...
сите 7 | | | веќе видена

Вип денеска информираше дека го збогатува своето портфолио со воведувањето на интерактивна телевизија- Со интерактивната телевизија корисниците добиваат ...
сите 16 | | | прочитана: 341 | веќе видена

23.02.2017 Дупки наместо решетки за атмосферска канализација се појавија на повеќе улици во Кочани, со што безбедноста во сообраќајот е сериозно загрозена. ...
| | веќе видена

Чикаго

Текст: Фред Еб и Боб Фоси, Композитор: Џон Кандер, Текст на песни: Фред Еб Базирано по драмата Чикаго од Маурин Далас Ваткинс Режисер: Наташа Поплавска ...

Школа за љубавнике 28.02 - Скопје

Проверете зошто „Школа за љубавнике“ е најгледаната претстава за 2016 година во Србија и зошто повеќе од 3000 љубители на добрата тетатарска претстава ја имаат ...
 • Дом на АРМ, Skopje
 • 20:00:00 , 28 Фев, 2017 до 22:00:00 , 28 Фев, 2017
 • купете билети овде
 • Школа за љубавнике - Македонија
 • 97 доаѓаат, 370 можеби
 • Taste of Vietnam

  Public Room ви претставува едно ново гастрономско искуство и уживање во незаборавни вкусови од виетнамска кујна. Public Room presents a very special ...
 • Public Room, Skopje
 • 20:00:00 , 02 Мар, 2017 до 00:00:00 , 03 Мар, 2017
 • Public Room
 • 106 доаѓаат, 368 можеби
 • 6/12 Мовнатец, Даутица

  ДПС ТРАНСВЕРЗАЛЕЦ во рамки на предизвикот „12 Врвови„ организира искачување на врвот Мовнатец на 05 Март 2017 год. Шестиот врв е врвот Мовнатец кој се ...
 • Планинарско Друштво Трансверзалец, Skopje
 • 06:00:00 , 05 Мар, 2017 до 21:00:00 , 05 Мар, 2017
 • Планинарско Друштво Трансверзалец
 • 64 доаѓаат, 266 можеби


 • На 27 Февруари