На магистралниот пат Кочани – Штип ноќеска во 01.20 часот се случила сообраќајна несреќа во која С.А. (27) од Неготино, управувајќи патничко возило „сеад ...
сите 8 | | | прочитана: 311 | веќе видена

Стационар за бездомни кучиња ќе гради општина Зрновци во кругот на фабриката за селектирање комунален смет, на површина од околу 100 метри квадратни. Во него ...
сите 6 | | | прочитана: 1270 | веќе видена

06:00 СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. ВНИМАТЕЛНО: АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и ...
сите 16 | | | веќе видена

Протести на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ Главните теми во дневните весници се политичката криза и безбедносните ризици откако ...
| | прочитана: 11517 | веќе видена

Со делницата Штип – Кочани почнува изградбата на повеќе експресни патишта со по четири ленти. Изведбата почнува месецов, пишува „Лидер“. Со ова Македонија ...
сите 10 | | | веќе видена

21.03.2017 Мандатот на актуелните градоначалници и на советите на општините нема да им истече в среда, на 22 март, како што претходно се толкуваа одредбите ...
| | прочитана: 383 | веќе видена

Колку што може Владата и колку што е во нејзина ингиренција во оваа ситуација каде што имаме техничка Влада таа турка, еве видовте оваа недела два капитални ...
сите 8 | | | прочитана: 185 | веќе видена

Во пресрет на матурската прослава за школската 2016/2017 година, во повеќе македонски градови по вторпат се организира хуманитарна акција за помош на ...
| | веќе видена

Саем на мебел 2017

САЕМ НА МЕБЕЛ (21-26 март 2017) 43. Меѓународен саем на мебел, опрема за домаќинства и јавни објекти, репроматеријали и машини за индустрија на мебел ...
 • Скопски саем, Skopje
 • 10:00:00 , 21 Мар, 2017 до 19:00:00 , 26 Мар, 2017
 • Skopje Fair
 • 536 доаѓаат, 654 можеби
 • Magniflex на САЕМ ЗА МЕБЕЛ 2017 (Најдобрите Душеци и Перници)

  Повелете посетете не на САЕМ ЗА МЕБЕЛ од 21 до 26 март Хала 2 НАГРАДНО ПАТУВАЊЕ, НОВА КОЛЕКЦИЈА, ИЗНЕНАДУВАЊА И ПОПУСТИ ДО 50% И тоа е не е се: За прв пат ви ...
 • Saem Za Mebel Skopje
 • 10:00:00 , 21 Мар, 2017 до 19:00:00 , 26 Мар, 2017
 • Magniflex Macedonia
 • 162 доаѓаат, 398 можеби
 • Куку Леле во Пивница - Стар Град!

  На наше големо задоволство, ви објавуваме дека на 25 Март 2017 година, ни гостуваат добро познатиот бенд Куку Леле во Пивница - Стар Град, со почеток од ...
 • Pivnica Star Grad / Пивница Стар Град, Skopje
 • 21:00:00 , 25 Мар, 2017 до 03:00:00 , 26 Мар, 2017
 • Pivnica Star Grad / Пивница Стар Град
 • 120 доаѓаат, 293 можеби
 • Дормео на Саем за Мебел 2017

  Оваа година на штандот на Дормео ве очекуваме со револуционерни решенија за квалитетен сон. А до почетокот на Саемот за Мебел (21 март) следете нè тука на ...
 • Skopski Saem, Skopje
 • 10:00:00 , 21 Мар, 2017 до 12:00:00 , 26 Мар, 2017
 • Dormeo
 • 235 доаѓаат, 171 можеби
 • Fashion & Lifestyle Expo 2017

  Подгответе се за второто, #ВОНШАБЛОН издание на Fashion & Lifestyle Expo, настанот кој успева да ги вкрсти креативноста, дизајнот, добриот вкус и луѓето со ...
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet, Skopje
 • 15:00:00 , 29 Мар, 2017 до 20:00:00 , 31 Мар, 2017
 • купете билети овде
 • Fashion & Lifestyle Expo
 • 137 доаѓаат, 223 можеби


 • На 23 Март