Законот за двојазичност на СДС предвидува постапките пред нотар и извршител на територија на целата држава да бидат двојазични. Ова стои во член 10 од овој ...
сите 12 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено пo суви коловози.Од 15 ноември, на сила стапи законската обврска за задолжително поседување на зимска ...
сите 63 | | | веќе видена

23.11.2017 Локалната самоуправа на Кочани веќе ги планира трошоците за инфраструктурни и капитални зафати за наредната година. Во делот за изградба и ...
сите 2 | | | веќе видена

На десетици лица им ветуваа ослободување од обвиненија само ако се нафатат да дадат исказ против мене за непостоечки дејствија. Без срам, без елементарна грижа ...
сите 3 | | | веќе видена

Градоначалникот на Кочани, Николчо Илијев е избран на денешната прва седница за нов претседател на Советот на градоначалници на Источно планскиот регион, а ...
сите 6 | | | веќе видена

17.11.2017 Дали еднонасочниот сообраќај во централното градско подрачје на Кочани ќе се укинува или ќе се менува, за сега останува непознато. Новата локална ...
| | веќе видена

До Подрачната единица (ПЕ) на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство (МЗШВ) во Кочани 409 земјоделци, претежно лозари и овоштари, поднеле ...
сите 6 | | | веќе видена

Al Di MEOLA во Скопје @25.11.2017

ВЕЧЕР НА ВИСТИНСКО УЖИВАЊЕ: АЛ ДИ МЕОЛА ГИ СВИРИ БИТЛСИ ВО МОБ! Почитувани пријатели, Огромно задоволство ни е да ви го најавиме следниот проект за оваа ...
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet, Skopje
 • 20:00:00 , 25 Ное, 2017 до 22:00:00 , 25 Ное, 2017
 • купете билети овде
 • Avalon Produkcija
 • 657 доаѓаат, 2434 можеби
 • Травијата / La Traviata - Giuseppe Verdi

  Џузепе Верди ТРАВИЈАТА Диригент: Бисера Чадловска Режисер: Верена Штојбер (Германија) Сценограф и костимограф: Софија Шнајдер (Германија) Кореограф: Саша ...

  Skopje Design Week 2017

  Како и секоја година, така и оваа, сo огромна радост ви го претставуваме новото издание на Неделата на дизајн во Скопје! Ве покануваме на креативно, 5-дневно, ...
 • Public Room, Skopje
 • 20:00:00 , 22 Ное, 2017 до 00:00:00 , 26 Ное, 2017
 • Skopje Design Week
 • 862 доаѓаат, 2425 можеби
 • TRISTAN во Скопје, сабота 25 ноември @ ВИП сала Борис Трајковски

  Време е за најдобриот настан за оваа година. Како круна на сите одлични журки изминатиов период се потрудивме да го донесеме еден од топ 3 артисти од светската ...
 • Boris Trajkovski Sports Center, Struga
 • 23:00:00 , 25 Ное, 2017 до 06:00:00 , 26 Ное, 2017
 • купете билети овде
 • SUN Production
 • 766 доаѓаат, 1431 можеби
 • Недела на современ шпански филм

  20 ноември (понеделник) 20:00 ч. СРЕЌНИ 140 (Felices 140) Игран филм, Шпанија 2015 г., 98 мин., колор, блуреј Режија: Грасија Керехета (Gracia Querejeta) ...

  Лебедово езеро / Swan Lake - P. I. Tchaikovsky

  Петар Илич Чајковски ЛЕБЕДОВО ЕЗЕРО Диригент: Бисера Чадловска Кореограф: Виктор Јаременко (Украина) Сценограф: Андреј Злобин (Украина) Костимограф: Гана ...

  Ослободување на Скопје (и Водно)

  Овој ноември, покрај редовното искачување на Водно посветено на ослободувањето на Скопје (19.11), ќе го одбележиме и ослободувањето на Водно од автомобили ...
 • Водно
 • 09:00:00 , 19 Ное, 2017 до 14:00:00 , 26 Ное, 2017
 • Прв до врв
 • 441 доаѓаат, 1300 можеби
 • Rambo Amadeus

  3 Гонга и Рамбо Амадеус, совршена комбинација. На 29ти ноември во Станица 26 со почеток во 22:00 часот легендата на ЕХ-ЈУ сцената, неповторливиот и уникатен ...
 • Станица 26, Skopje
 • 22:00:00 , 29 Ное, 2017 до 02:00:00 , 30 Ное, 2017
 • купете билети овде
 • 3Gonga
 • 320 доаѓаат, 1003 можеби


 • На 23 Ноември