Премиерот Зоран Заев не гледа ниту една причина за одложување или неспроведување на пописот во април годинава. Според него, тие што повикуваат на бојкот на ...
сите 3 | | | веќе видена

ФИЛИПЧЕ ВЕЛИ ДЕКА МОЖЕМЕ ДА СПРОВЕДЕМЕ ИМУНИЗАЦИЈА Министерот за здравство Венко Филипче денеска по донирањето на две амбулантни возила од Општина Чаир на ...
| | веќе видена

МАКЕДОНИЈА Е ПОДРАЧЈЕ СО ВИСОК РИЗИК ОД ИНФЕКЦИЈА Северна Македонија моментално е назначена како ризично подрачје со особено голем ризик на инфекција од ...
| | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. На одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и засеци е можна појава на поситни одрони, ...
сите 53 | | | веќе видена

ЗЕМЈАВА ЌЕ НАБАВУВА КИНЕСКИ ВАКЦИНИ Земјава преговара со Кинеската амбасада во земјава за набавка на кинеските вакцини. Се чекаат детали во однос на цената и ...
сите 2 | | | веќе видена

Додека Македонија се бори со пандемијата на коронавирусот, медицински сестри со долги години искуство седат дома без работа. Претседателката на ЗМТАС, Гордана ...
| | веќе видена

ЗА ПРЕТСТОЈНИОТ ПОПИС СЕ СПОМЕНУВААТ ПРОЦЕНТИ Додека во Собранието е блокирано носењето на Законот за попис во јавнста нараснуваат дебатите за тоа какви ...
| | веќе видена

Денес околу 06,25 часот во СВР Штип било пријавено дека во село Грдовци, кочанско настанал пожар во куќата сопственост на А.J.(48).Откако интервенирала ...
сите 21 | | | веќе видена

„Патиштата во државата ни се врвен приоритет, инфраструктурата генерално. Затоа градиме нови модерни безбедни патишта и правиме реконструкции на старите. ...
| | веќе видена

Меѓународна истрага за петкратното убиство кај Смилковско езеро и за вооружениот судир на полицијата со терористичка организација во кумоновско Диво Насеље, ...
| | веќе видена

Пониква е туристички центар и викенд-населба на Осоговските Планини во источна Македонија. Оддалечен е околу 20 км северно од Кочани, на надморска височина од ...
| | веќе видена

На 27 Јануари