Крушево во моментов е единствениот град во Македонија каде не е бележан ниту еден активен случај на коронавирус.Од почетокот на пандемијата, во Крушево со ...
сите 243 | | | прочитана: 28648 | веќе видена

ЗОРАН МИЛЕВСКИ КИЧЕЕЦ ПОБАРАЛ ОДЛОЖУВАЊЕ НА КАЗНАТА Зоран Милевски Кичеец кој вчера требаше да се појави во затворот во Шутка, пред терминот испратил барање да ...
| | прочитана: 18771 | веќе видена

Сите економски оператори да работат до 23 часот, ограничување на капацитетот во јавниот превоз до 50 отсто, забрана на јавни настани и препорака до целата ...
сите 38 | | | прочитана: 17240 | веќе видена

Во Општата болница со проширена дејност од Кочани почна со работа посебен оддел за згрижување пациенти со Ковид-19. За почеток се обезбедени 25 легла, а ...
сите 15 | | | прочитана: 11630 | веќе видена

Нов негативен рекорд вчера во КОВИД-статистиката – 535 заразени во 24 часа, од кои над половината односно 277 се во Скопје. Од 2445 направени тестови, вирусот ...
сите 20 | | | прочитана: 5266 | веќе видена

НЕМА ДОГОВОР ЗА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ Продолжија разговорите на темите на кои беше застаната работата, вели историчарот Драги Ѓоргиев од мешовитата комисија. Имало ...
| | прочитана: 5233 | веќе видена

На 19.10.2020 полициски службеници од ОВР Кочани расветлија 11 кривични дела „тешка кражба“, извршени на подрачјето на Кочани, откако по наредба од Основен суд ...
сите 19 | | | прочитана: 3988 | веќе видена

Условите во кои работат текстилните работнички во време на здравствен криза се крајно загрижувачки како од финансиски така и од здравствен аспект, но никој од ...
сите 2 | | | прочитана: 959 | веќе видена

НОВ ЦРН РЕКОРД ВО МАКЕДОНИЈА Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2441 тестирања, а регистрирани се 445 нови случаи на ...
| | прочитана: 561 | веќе видена

ДЕНЕС ИМА НОВ ЦРН РЕКОРД НА ЗАРАЗЕНИ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2445 тестирања, а регистрирани се 535 нови ...
| | прочитана: 449 | веќе видена

На патниот правец Кичево – Охрид кај село Врбјани после планинскиот превој Пресека, утре поради работи на пат (минирање) во период помеѓу 12 и 15 часот ...
сите 25 | | | прочитана: 311 | веќе видена

„Инвестициите во инфраструктурата се најнеопходни и секогаш поздравувани од деловната заедница, бидејќи се од непроценливо значење за непречено извршување на ...
сите 18 | | | веќе видена

Вкупно во болниците во земјава има 415 пациенти со ковид-19, од кои тројца се на респиратор. Најмногу се на Инфективната клиника каде во изминативе 24 часа ...
| | веќе видена

На денешната седница на комисијата за финансирање и Буџет се обрати пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Даниела Христова која изрази незадоволство поради ...
| | веќе видена

Ениса Кусовска од Кичево е мајка на три деца. Кусовска е самоук шнајдер. Почнала да купува бурди и да се обучува за шнајдерство. Се снаоѓала и преку видеа на ...
| | веќе видена

next