БРИТАНСКИОТ СОЈ СЕ ШИРИ ВО МАКЕДОНИЈА Британскиот сој на коронавирусот е присутен во 70 отсто од случаите, покажале испитувањата на Клиничката болница Жан ...
сите 88 | | | прочитана: 16157 | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска во Свети Николе се потпиша на штандот на граѓанската иницијатива за собирање потписи за законот за ...
сите 12 | | | прочитана: 15661 | веќе видена

Вакцинацијата во земјава се одвива веќе два дена. Се вакцинира првата група, здравствените работници, со вакцините од Фајзер, донација од Србија. Вакцинацијата ...
сите 5 | | | прочитана: 13013 | веќе видена

УГОСТИТЕЛИТЕ ИСПОРАЧАА БАРАЊА ДО ВЛАСТА Владата да направи посебен пакет мерки за нив, бараат угостителите кои денеска излегоа на протест. Објаснуваат дека се ...
| | прочитана: 8535 | веќе видена

МИЈАЛКОВ СЕ ПОЈАВИ, НЕ ИЗБЕГАЛ ОД МАКЕДОНИЈА 24 ТВ објави ексклузивно видео во кое се гледа дека екс директорот на УБК, Сашо Мијалков се пријави во судот. ...
| | прочитана: 6858 | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва престојува во Кочани. Да ставиме крај на тоа мафијата да одлучува за нашите судбини. Местото на ...
| | прочитана: 4173 | веќе видена

Македонската полиција спроведе акциска контрола на возачи во Тетово, Штип, Струмица и Велес, при што се констатирани еден куп прекршоци поради неприлагодена ...
| | прочитана: 3027 | веќе видена

СТИГА И ВТОРАТА ПРАТКА ВАКЦИНИ ОД СРБИЈА На граничниот премин Табановце пристигна и втората пратка од донацијата на вакцините од компанијата Фајзер, од соседна ...
| | прочитана: 2256 | веќе видена

ПОЛИЦИЈАТА РАСПИША МЕЃУНАРОДНА ПОТЕРНИЦА ЗА САШО МИЈАЛКОВ Полицијата за екс директорот на УБК, Сашо Мијалков попладнево објави меѓународна потерница. ...
| | прочитана: 2198 | веќе видена

СЛЕДНАТА НЕДЕЛА ТРЕБА ДА СТИГНАТ КИНЕСКИТЕ ВАКЦИНИ Премиерот Зоран Заев најави дека кинеските вакцини земјава ги очекува до крајот на следната недела. ...
| | прочитана: 1138 | веќе видена

Со директорите на средните стручни училишта и претставниците на реалниот сектор и на општините Кочани и Виница разговаравме за тоа кои образовни профили треба ...
сите 19 | | | прочитана: 626 | веќе видена

Приведени се три лица, а запленети се и над шест килограми марихуана произведена во фабрика за канабис во село Уларци, Кочанско која неовластено била изнесена ...
сите 18 | | | прочитана: 490 | веќе видена

Државата ќе порача дополнителни 100.000 вакцини „Спутник“, со што би се надополнил севкупниот план за вакцинација, додека неделава се очекуваат и првите ...
сите 8 | | | прочитана: 382 | веќе видена

Процените се дека кадровската дупка единствено ќе се зголемува, изјави за „Слободен печат“ претседателот на Советот на јавни обвинители, Ацо Колевски, по ...
| | прочитана: 267 | веќе видена

Проблемот со загадувањето на воздухот во земјава е долготраен, а Скопје како главен град неколкупати се наоѓаше на листата топ 10 најзагадени градови во ...
сите 4 | | | прочитана: 205 | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска заедно со градоначалниците на Општините Делчево и Кочани денеска потпишаа Договори за грант за ...
сите 2 | | | прочитана: 183 | веќе видена

Земјоделците од кочанскиот регион кои произведуваат ориз денеска во селото Облешево со земјоделска механизација ја блокираа едната коловозна лента на ...
сите 25 | | | прочитана: 176 | веќе видена

next