Приведени се три лица, а запленети се и над шест килограми марихуана произведена во фабрика за канабис во село Уларци, Кочанско која неовластено била изнесена ...
сите 18 | | | веќе видена

Земјоделците од кочанскиот регион кои произведуваат ориз денеска во селото Облешево со земјоделска механизација ја блокираа едната коловозна лента на ...
сите 25 | | | веќе видена

УГОСТИТЕЛИТЕ ИСПОРАЧАА БАРАЊА ДО ВЛАСТА Владата да направи посебен пакет мерки за нив, бараат угостителите кои денеска излегоа на протест. Објаснуваат дека се ...
| | веќе видена

Фестивалскиот одбор на републичкиот литературен детски фестивал „Ракатки “ известува дека од вкупниот број пријавени творби на конкурсот „Ракатки – 2021“ ...
| | веќе видена

Расте националистичката реторика што го запира добрососедскиот дијалог меѓу Софија и Скопје. Претседател на Уставен, на Врховен, на Управен, на Граганскиот ...
| | веќе видена

Имало ли самоволие на инвеститорот и пропусти кај надлежните органи кои издавале дозволи за градба на мала хидроцентрала над кочанското езеро „Градче“? Како ...
| | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, заедно со директорот на Бирото за јавна безбедност Саше Тасевски и градоначалникот на Кочани Николчо Илијев, ...
сите 7 | | | веќе видена

Производителите на ориз од кочанско кои денеска излегуваат на протест тврдат дека работат на полињата со загуба и дека се грижат како ќе ја завршат оваа ...
сите 2 | | | веќе видена

Во текот на март се очекува да пристигне и да се вгради нов систем за прочистување на воздухот од фините честички прав во фабриката за хартија „Пејпер мил” во ...
сите 4 | | | веќе видена