Против правно лице од село Долно Градче, кочанско, поднесена е кривична пријава за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време ...
сите 6 | | | веќе видена

СЕ ВРАЌА СТАРОТО РАБОТНО ВРЕМЕ ЗА КАФУЛИЊАТА Единствено нешто што ќе се случи во однос на рестриктивните мерки е тоа што сигурно на 21 јануари, односно ...
| | веќе видена