Три возила учествувале во сообраќајна незгода што се случила изутрината (26.05.2020) во 06.10 часот на магистралниот пат Делчево – Штип кај место викано Прима ...
сите 2 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство во Кочани поведе постапка против 26 лица кои во одделни кривично правни настани, во периодот од 23 април до 22 мај 2020 година, ...
сите 6 | | | веќе видена