Центарот за управување со кризи (ЦУК) информира дека имало вкупно 1 477 повици на Единствениот повикувачки број за итни случаи 112 во ЦУК во последното ...
сите 4 | | | веќе видена

Претставата „Момчето со пругасти пижами“ во изведба на Летечката театарска трупа од Тетово го доби највисокото признание гран-при „Васил Ќортошев“, на 61. ...
| | веќе видена

Во ОВР Кочани, вчера 75 – годишна жена од Кочани пријавила дека била измамена од едно лице, кое според пријавеното ѝ се јавило на телефон и ја довело во ...
сите 2 | | | веќе видена

Вчера во 7:20 часот, на патот Кочани – Штип, во близина на клучката кај Три Чешми, автомобил „Сеат Леон“ управуван од 43-годишниот С. М. од Пробиштип, удрил во ...
сите 15 | | | веќе видена

Во последните неколку месеци, на експресниот пат Штип-Кочани се случиле 9 сообраќајни несреќи во кои загинале пет лица, а 20-тина се тешко или полесно ...
сите 68 | | | веќе видена

Последна во евиденцијата на вработени во една од најголемите компании во Источниот регион е 25-годишната Моника Стојанова од Кочани, на која на пригодна ...
| | веќе видена

Веќе неколку дена во Македонија времето е нестабилно и проследено со пороен дожд, врнежи, грмежи во форма на невреме. Еве какво беше вчера во радовишко и ...
| | веќе видена

Вчера, во 16.15 часот од лицето за контакт од Доброволнота спасувачка служба „Осогово“ Кочани, ЦУК добил известување дека неколку лица враќајќи се од настан на ...
сите 7 | | | веќе видена

Изминатото деноноќие, во Радовиш е регистриран еден пожар на отворено. Пожарникари гаснеле шумски пожар во селото Коџалија, над гробиштата, од 18:30 часот до ...
сите 23 | | | веќе видена

Панелите се со моќност од 40 киловати и се инсталираат на кровната конструкција, во согласност со договорот што беше потпишан минатиот месец како дел од ...
| | веќе видена

На 30 Мај