Основното јавно обвинителство Кочани поднесе предлози за изрекување казни од по 2 000 евра за 15 лица за непостапување според здравствените прописи за време на ...
сите 53 | | | веќе видена

Неформалното здружение на сопствениците на мали трговски дуќани и на микропретпријатија од услужната дејност во Кочани бара директна финансиска поддршка од ...
сите 2 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози. ГРАНИЧНИ ПРЕМИНИ: За македонски државјани се затворени сите гранични премини ...
сите 35 | | | веќе видена

Пластични заштити на лице изработени во делчевската фирма „Брегал“ од денеска се дистрибуираат во инфективните болници во сите градови на државава. Досега се ...
сите 2 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривични пријави против Т. Н. (47) од селоГрад, делчевско, поради постоење основи на ...
сите 5 | | | веќе видена

Поаѓајќи од фактот дека нема поединец или семејства кои не се засегнати од кризата предизвикана поради пандемијата од вирусот COVID – 19 и водејќи се од своето ...
| | веќе видена

Патничкиот железнички сообраќај во земјава, викендов нема да се одвива, освен утринските возови од Велес и Кичево кон Скопје и тоа во сабота. Ова го соопштија ...
сите 12 | | | веќе видена

Техничкото училиште „Ѓорги Наумов“ од Битола се вклучи во процесот на изработка на визир маски потребни за вработените во јавните и приватните здравствени ...
| | веќе видена

Во пунктот за скрининг тестови во Центарот за јавно здравје во Кочани вкупно 15 граѓани направиле контрола за присуство на КОВИД-19 и сите покажале негативни ...
сите 13 | | | веќе видена

Станица за технички преглед и регистрација на моторни возила, PSS (Power Sport System) донираше заштитни маски и средства за дезинфекција за за членовите на ...
сите 5 | | | веќе видена

Полицискиот час, што стапи во сила од синоќа во периодот од 21 до 6 часот, според оценките на надлежните институции, генерално се почитува. Во текот на ...
сите 2 | | | веќе видена

ЈЗУ Институт за трансфузиона медицина денеска соопшти дека резервите на крвни продукти се стабилни и оти крводарувањето продолжува. Крводарувањето денecка ќе ...
сите 12 | | | веќе видена

Двајца полицајци се фотографирале за време на полицискиот час и со фотографијата на инстаграм упатиле порака „Седете дома клошари“. Откако постот се прошири во ...
| | веќе видена

Во вечно студената и преполна сала „Младост“ во Гостивар, во ракмите на 19-тото коло од Првата А-1 Мак партнер лига се сретнаа екипите на КК Гостивар и лидерот ...
| | веќе видена