МЛАДО МОМЧЕ ПОЧИНА ОД КОРОНАВИРУСОТ Починатиот 22 годишен пациент од Скопје е лице со Даунов синдром, примен во ГОБ „8 Септември“ во тешка општа состојба на ...
сите 286 | | | веќе видена

Пациент од Штип со ковид-19, кој по лекувањето во Клиничката болница и негативните тестови бил пуштен дома, сега пак е позитивен на вирусот. Од Клиничката ...
сите 9 | | | веќе видена

СВР Штип поднесе кривична пријава против Б.М.(46) од Кочани, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „затајување“ и „оштетување и ...
сите 3 | | | веќе видена

Според информациите добиени од регионалните центри за управување со кризи до 12 часот, по обилните врнежи од дожд што го зафатија Град Скопје и околината ...
сите 3 | | | веќе видена

Седумнаесетгодишно момче од штипското село Зрновци загина, кога со мотор излета од патот Кочани-Зрновци. Сообраќајната несреќа се случила ноќеска во близина на ...
сите 6 | | | веќе видена

Бројот на новозаразени лица од Ковид -19 падна под 10 отсто. Според последниот здравствен билтен на Министерството за здравство, во последните 24 часа од ...
сите 10 | | | веќе видена

Две песни на поетесата Љубинка Давидовска од Кочани годинава се вклучени во второто издание на Светската антологија на поезијата, како проект што го реализира ...
сите 2 | | | веќе видена

„Колективна дата база“ на авторката Марија Мицова Гацова од Кочани е награденото дело на изложбата „Цртеж- експериментален цртеж“ на Друштовото на ликовни ...
| | веќе видена

ВЛАДАТА ГИ ОБЈАВИ ФИРМИТЕ КОИ ЗЕМАЛЕ СУБВЕНЦИИ, А НЕ ИСПЛАТИЛЕ ПЛАТИ Владата ја објави листата на фирми кои зеле државна помош, а не им исплатиле плати на ...
| | веќе видена

Нови 75 случаи позитивни на коронавирусот вчера беа регистрирани од направени 830 тестирања. Во претходното деноноќие беа регистрирани и пет смртни случаи, а ...
сите 9 | | | веќе видена

Управата за финансиска полиција до Основното јавно обвинителство Кочани поднесе кривична пријава против лицeто Ж.А. во својство на управител и сопственик на ...
сите 8 | | | веќе видена

next