1 Апелациониот суд во Скопје ја укина првостепената пресуда од 8 години затвор за Сашо Мијалков и предметот на СЈО „Трезор“, за набавката на опрема за следење ...
| | веќе видена

Полициски службеници од СВР Штип – ОВР Кочани вчера го лишиле од слобода 23-годишниот кочанчанец Д.Ј.. При претрес во неговиот дом во Кочани, извршен со судска ...
сите 36 | | | веќе видена

Запазени се сите рокови и завршена е втората делница од експресниот пат Дреново- Фариш на патот Прилеп-Градско, констатираа при денешниот увид на работите ...
сите 30 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно влажни коловози. Снег со слаб интензитет провејува на планинските премини Стража, Ѓавато како ...
сите 17 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вчера од Кочани ја прoзва партијата Левица дека претствува опасност и го попречува патот на земјата кон ЕУ со својот полулизам. – ...
сите 9 | | | веќе видена

Железничкиот сообраќај на територијата на Р. Македонија се одвива од далечната 1873 година. Следнава 2023 година ќе одбележиме јубилеј, 150 години железници во ...
сите 9 | | | веќе видена

„Пред десет месеци ја презедов одговорноста да ја предводам проевропската Влада, во време на економска и енергетска глобална криза, кога македонската економија ...
сите 22 | | | веќе видена

Центарот за култура „Ацо Шопов“- Штип со богата програма за публиката ќе одбележи 99 години од раѓањето на великанот и патронот на институцијата, Ацо Шопов. ...
| | веќе видена

Во недела на 4 декември со почеток во 12 часот напладне пред зградата на ОВР Кочани полицајците од Независниот полициски синдикат ќе одржат мирен протест ...
| | веќе видена

Амбасадорот на Јапонија, Савада Хиронори денеска ја посети Општата болница со проширена дејност во Кочани, за чиешто гинеколошко одделение е донирана опрема ...
сите 2 | | | веќе видена

Нашата партија е консолидирана, постојано е на терен меѓу граѓаните и со сигурност се враќа на победничките патеки, вели министерот за земјоделство Љупчо ...
сите 2 | | | веќе видена

Време зa читање: 4 минути Предизвикот наречен „Замени и засади“ на КБ Прво пензиско друштво , по втор пат го доби својот епилог, овој пат со озеленување на 1 ...
сите 8 | | | веќе видена

Шест и пол милиони денари сметка за октомври ќе плати кочанското комунално претпријатие. Дополнително, треба да се обезбедат уште два милиони денари, со кои ќе ...
| | веќе видена

Општина Кочани ќе додели едногодишни стипендии за 30 редовни студенти, кои се нејзини жители и се школуваат на јавните високообразовни институции во државата. ...
| | веќе видена

Кристина Ампева од Здружението „Гласен Текстилец“ вели дека средношколците веќе четири години се стекнуваат со знаење за нивните права и обврски од работен ...
| | веќе видена