„Ние носевме одлуки оти народот одлучил, ни дал доверба, редот беше на нас, доста е 30 години шлапаме во калта, тапкаме во место, во светот е четврта ...
сите 19 | | | прочитана: 12950 | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обрати пред жителите на Демир Хисар на кој им порача дека власта не направи ништо за граѓаните во изминатиот ...
сите 22 | | | прочитана: 8635 | веќе видена

ДЕНЕСКА ОБЈАВЕНИ НОВИ „БОМБИ“ Нова „бомба“ е објавена денеска на Јутјуб. Споделена е на каналот „Zoki istina“, а во неа се слуша гласот на поранешниот премиер ...
| | прочитана: 6385 | веќе видена

Покажува симптоми на безочно лажење. Вели дека СДСМ ГРАДИ 260 км автопат, а никој нема видено ниту еден километар автопат проектиран, со обезбедена финансиска ...
сите 5 | | | прочитана: 6376 | веќе видена

Партиите и коалициите кои ќе учествуваат на предвремните парламентрани избори на 15 јули, денеска продолжуваат со промоција на своите политички понуди на ...
сите 6 | | | прочитана: 2906 | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски пред струмичани вети дека веќе се договорени 3 крупни инвестиции кои во првите 100 дена на владата на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 3 | | | прочитана: 2895 | веќе видена

ОВР Кочани поднесе кривична пријава против А.Т.(20) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени две кривични дела „обљуба врз немоќно лице“ и ...
сите 12 | | | прочитана: 2588 | веќе видена

ЗАСЕГА НЕМА ЗАТВОРАЊЕ НА ГРАНИЦИТЕ КОН СРБИЈА И КОСОВО Комисијата за заразни болести претпладнево имала комуникација со претставници на околните земји и до ...
| | прочитана: 2387 | веќе видена

ПАРТИИТЕ ТРГНАА ВО „ЛОВ“ НА ГЛАСОВИ СДСМ ветува повисоки плати, доколку добие шанса за нов мандат. Минималната плата до 2024 година, односно до завршување на ...
| | прочитана: 2201 | веќе видена

Благостојбата на сите граѓани е еден од најважните сегменти од програмата на ВМРО-ДПМНЕ. Во програмата Проект Обнова се предвидува реална помош на ранливите ...
сите 5 | | | прочитана: 2067 | веќе видена

За две ипол години донесовме многу храбри одлуки за кои во изминатите 27 години се немало храброст да бидат донесени. Благодарение на таа храброст денес сме ...
сите 8 | | | прочитана: 1969 | веќе видена

Она што е важно за ИЕ 3 би го поделил во три сегменти каде во прв сет на проекти односно мерки на кои ќе стави фокус на новата влада на ВМРО-ДПМНЕ е ...
сите 9 | | | прочитана: 1530 | веќе видена

Партиите и коалициите кои ќе учествуваат на предвремните парламентрани избори на 15 јули, денеска продолжуваат со промоција на своите политички понуди на ...
сите 9 | | | прочитана: 1517 | веќе видена

МИНИСТЕРОТ ФИЛИПЧЕ ГО РАЗРЕШИ ДИРЕКТОРОТ ЗИБЕРИ Министерството за здравство информира дека е разрешен ВД Директорот на Центарот за јавно здравје Скопје, д-р. ...
| | прочитана: 1139 | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против В.Ѓ. (32) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторено ...
сите 10 | | | прочитана: 741 | веќе видена

„Се наоѓаме на влезот на Крива Паланка каде се гради експресниот пат Крива Паланка – Ранковце во должина од 23 километри.Источниот регион е добар пример за тоа ...
сите 31 | | | прочитана: 631 | веќе видена

Коалицијата за „Обнова за Македонија“ денеска на централни трибини во Облашево – Чешиново, Зрновци, Кочани. Носителите на листи пак со индивидуални активности. ...
сите 2 | | | прочитана: 347 | веќе видена

next