165 новозаразени во последните 24 часа и 7 починати пациенти е најновата статистика што ја соопшти Министерството за здравство. Направени се вкупно 1454 ...
сите 221 | | | прочитана: 21026 | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден регистрирани беа вкупно 163 новозаразени со Ковид-19, 40 оздравени, и тројца починати. Со ова, бројката на вкупно активни случаи во ...
сите 11 | | | прочитана: 16749 | веќе видена

Она што е важно за ИЕ 3 би го поделил во три сегменти каде во прв сет на проекти односно мерки на кои ќе стави фокус на новата влада на ВМРО-ДПМНЕ е ...
сите 30 | | | прочитана: 9549 | веќе видена

ОБЈАВЕНИ НЕКОЛКУ АУДИО „БОМБИ“ Нова аудио снимка во која наводно се слуша гласот на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска се појави на ...
сите 14 | | | прочитана: 9373 | веќе видена

ДЕНЕСКА ОБЈАВЕНИ НОВИ „БОМБИ“ Нова „бомба“ е објавена денеска на Јутјуб. Споделена е на каналот „Zoki istina“, а во неа се слуша гласот на поранешниот премиер ...
| | прочитана: 6468 | веќе видена

„Ние носевме одлуки оти народот одлучил, ни дал доверба, редот беше на нас, доста е 30 години шлапаме во калта, тапкаме во место, во светот е четврта ...
сите 28 | | | прочитана: 4573 | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски пред струмичани вети дека веќе се договорени 3 крупни инвестиции кои во првите 100 дена на владата на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 3 | | | прочитана: 3527 | веќе видена

Покажува симптоми на безочно лажење. Вели дека СДСМ ГРАДИ 260 км автопат, а никој нема видено ниту еден километар автопат проектиран, со обезбедена финансиска ...
сите 3 | | | прочитана: 3294 | веќе видена

Партиите и коалициите кои ќе учествуваат на предвремните парламентрани избори на 15 јули, денеска продолжуваат со промоција на своите политички понуди на ...
сите 6 | | | прочитана: 2905 | веќе видена

ЗАСЕГА НЕМА ЗАТВОРАЊЕ НА ГРАНИЦИТЕ КОН СРБИЈА И КОСОВО Комисијата за заразни болести претпладнево имала комуникација со претставници на околните земји и до ...
| | прочитана: 2385 | веќе видена

ПАРТИИТЕ ТРГНАА ВО „ЛОВ“ НА ГЛАСОВИ СДСМ ветува повисоки плати, доколку добие шанса за нов мандат. Минималната плата до 2024 година, односно до завршување на ...
| | прочитана: 2199 | веќе видена

Благостојбата на сите граѓани е еден од најважните сегменти од програмата на ВМРО-ДПМНЕ. Во програмата Проект Обнова се предвидува реална помош на ранливите ...
сите 5 | | | прочитана: 2027 | веќе видена

За две ипол години донесовме многу храбри одлуки за кои во изминатите 27 години се немало храброст да бидат донесени. Благодарение на таа храброст денес сме ...
сите 8 | | | прочитана: 1968 | веќе видена

МИНИСТЕРОТ ФИЛИПЧЕ ГО РАЗРЕШИ ДИРЕКТОРОТ ЗИБЕРИ Министерството за здравство информира дека е разрешен ВД Директорот на Центарот за јавно здравје Скопје, д-р. ...
| | прочитана: 1140 | веќе видена

„Се наоѓаме на влезот на Крива Паланка каде се гради експресниот пат Крива Паланка – Ранковце во должина од 23 километри.Источниот регион е добар пример за тоа ...
сите 35 | | | прочитана: 639 | веќе видена

Коалицијата за „Обнова за Македонија“ денеска на централни трибини во Облашево – Чешиново, Зрновци, Кочани. Носителите на листи пак со индивидуални активности. ...
сите 2 | | | прочитана: 412 | веќе видена

Генералниот секретар, Игор Јанушев и носител на изборната единица 3 при средба со граѓаните во Зрновци најпрво упати апел до граѓаните да се придржуваат до ...
сите 4 | | | прочитана: 299 | веќе видена

Oпштата болница со проширена дејност од Кочани денеска доби нов апарат за анестезија како донација од рудникот „Саса“ од Македонска Каменица. Се работи за ...
сите 4 | | | прочитана: 239 | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. ...
сите 18 | | | прочитана: 198 | веќе видена

next