Кочанската гордост од синоќа има свој клуб и на Островот. Звучи неверојатно, но е вистинито. Фудбалскиот клуб Осогово можеби нема сили ниту да избори опстанок ...
сите 2 | | | веќе видена

Во вечно студената и преполна сала „Младост“ во Гостивар, во ракмите на 19-тото коло од Првата А-1 Мак партнер лига се сретнаа екипите на КК Гостивар и лидерот ...
| | веќе видена