Прекрасен мурал во чест на Коби Брајант се појави во Кочани. Кочанчани му оддадоа чест на кошаркарот кој трагично го загуби животот во хеликоптерска несреќа во ...
| | веќе видена

Последните денови од месец јуни,Здружението на пензионери од Струга,организира Прв интернет-турнир во шах. По појавата на корновирусот не го остави имун ни ...
| | веќе видена