Првиот човек на македонското здравство, Венко Филипче има совет до мајките кои се позитивни на коронавирусот и ги дојат своите бебиња. Тој советот го сподели ...
| | веќе видена

Петмина членови на планинарскиот спортски клуб „Осогово“ од Кочани успешно ја реализираа тридневната експедиција и се искачија на врвот Голем Арарат, кој со ...
сите 4 | | | веќе видена

„Колективна дата база“ на авторката Марија Мицова Гацова од Кочани е награденото дело на изложбата „Цртеж- експериментален цртеж“ на Друштовото на ликовни ...
| | веќе видена