Во текот на вчерашниот ден беа регистирани нови 74 случаи на Ковид-19. Оздравени се 17, а починаа двајца пациенти.Зголемен број на заболени од Ковид-19 е ...
сите 11 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.582 тестирања, а регистрирани ...
сите 141 | | | веќе видена

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи и генералниот директор на ...
сите 15 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини, од македонска страна, за излез на ГП Табановце време ...
сите 85 | | | веќе видена

На 36 основни и 13 средни училишта под надлежност на општините и на Град Скопје им се одобрени барањата по јавниот повик за финансирање проекти за реновирање ...
сите 6 | | | веќе видена

Коалицијата со ДУИ за локалните избори е многу флексибилна и е 100-процентно заокружена за целата наша земја со цел да води грижа и внимание и за помалку ...
сите 7 | | | веќе видена

ИНИЦИЈАТИВАТА „ОТВОРЕН БАЛКАН“ ЌЕ ДОНЕСЕ БЕНЕФИТ ЗА ТРИТЕ ЗЕМЈИ Претседателот на Србија Вучиќ додаде дека со ова се докажува дека Србија, Македонија и Албанија ...
| | веќе видена

Комплетно опремен и реновиран дневен центар за пензионери и реконструкција и адаптација на просториите во градинката „Планински цвет“ во Вевчани, се дел од ...
| | веќе видена

СДСМ откако е на власт не е способна ниту 2 километри автопат да изгради. Автопатот Миладиновци – Штип беше фактички пред завршување уште во 2017-тата година, ...
сите 7 | | | веќе видена

Ја реобјавуваме саботната анализа првично објавена на 12 јуни 2021 . Мерните единици во неколку македонски населби и во лето покажуваат дека дел од жителите ...
| | веќе видена

Пожар покрај Кочани веќе четврти ден беснее, а пожарникарите се немоќни самите да го изгаснат. Најголемиот проблем е што огнот бргу се шири и лесно може да се ...
| | веќе видена

МИЈАЛКОВ И АЛФИТЕ ОСЛОБОДЕНИ ЗА „ТОРТУРА“ Сашо Мијалков, поранешниот директор на УБК и полициските Алфи се ослободени од обвинение за случајот „Тортура“ кој се ...
| | веќе видена

„Голем број инфраструктурни проекти се изведуваат со засилено темпо и да ги испочитуваат роковите за исполнување на обврските и да се завршат експресните ...
сите 2 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека од денеска започна пријавувањето за вакцинација на граѓани во домашни услови. Граѓаните кои од здравствени причини ...
сите 31 | | | веќе видена

Со државни пари, министерот за надворешни работи Бујар Османи почна да ја реализира зелената партиска политика на ДУИ. Денес на „Фејсбук“ се пофали дека за ...
сите 2 | | | веќе видена

next