Министерството за здравство информира дека на Клиниката за инфективни болести изминатите 24 часа починале четворица пациенти заболени од коронавирус.Станува ...
сите 144 | | | веќе видена

Почина 80 годишна жена од Штип на Клиниката за Инфективни болести во Скопје. Жената која ја загуби битката со коронавирусот најпрвин се лекуваше на штипското ...
сите 24 | | | веќе видена

Во Куманово досега се регистирани 85 случаи на заболени лица од коронавирус. Само во текот на вчерашниот ден се забележани 23 нови случаи. Општина Куманово ...
сите 18 | | | веќе видена

Потврден коронавирус има кај 570 луѓе во земјава, од кои 239 се од Скопје. По поминати 24 часа, до вчера во 15 часот беше соопштено за 15 новодијагностицирани ...
сите 168 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче одржа заедничка прес-конференција во Владата заедно со премиерот Оливер Спасовски и д-р Владимир Микиќ од Институтот за ...
сите 2 | | | веќе видена

Владата информира дека денеска успешно завршува државниот карантин за 160 македонски граѓани, кои поминаа 14 дена во строги безбедносно-здравствени услови во ...
сите 2 | | | веќе видена

Заразена е медициска сестра од Куманово која патувала и била вработена на Клиниката за пулмологија, а која била во резервниот тим на Инфективна, вчера добила ...
| | веќе видена

Мајката на четиримесечното бебе од Кочани, кое почина пред два дена, бара одговор од надлежните која е причината за смртта. Прв пат на преглед го однеле на ...
сите 19 | | | веќе видена

Семејството Мачевски од пехчевското село Робово е едно од ретките кое годинава успеа навреме да го пласира јагнето по солидна цена од 145 денари за килограм ...
| | веќе видена

Јорданка Дончева која во понеделникот за семејството беше прогласена за мртва неколку часа, а потоа откако дошле да си ја земат со погребална кола е лоцирана ...
сите 24 | | | веќе видена

Од Железници на Република Македонија – Транспорт АД Скопје информираат дека од 6 април од 00:00 часот ќе биде воведен нов План за сообраќај на патнички возови ...
сите 6 | | | веќе видена

next