Во првите 100 дена од враќањето на власт на ВМРО-ДПМНЕ граѓаните ќе почувствуваат огромни бенефити во економијата, земјоделието и инфраструктурата. Ова при ...
сите 10 | | | веќе видена

Патната и железничката инфраструктура е суштинска не само за подобра комуникација на граѓаните, туку и за бизнис секторот. Оттука ВМРО-ДПМНЕ се обврзува пред ...
сите 6 | | | веќе видена

Покажува симптоми на безочно лажење. Вели дека СДСМ ГРАДИ 260 км автопат, а никој нема видено ниту еден километар автопат проектиран, со обезбедена финансиска ...
сите 3 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев оствари работна посета на Секторот за внатрешни работи во Штип и Одделението за внатрешни работи во Кочани. Во ...
сите 6 | | | веќе видена

ДЕНЕСКА ОБЈАВЕНИ НОВИ „БОМБИ“ Нова „бомба“ е објавена денеска на Јутјуб. Споделена е на каналот „Zoki istina“, а во неа се слуша гласот на поранешниот премиер ...
| | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски пред струмичани вети дека веќе се договорени 3 крупни инвестиции кои во првите 100 дена на владата на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 3 | | | веќе видена

Скопје, 27 јуни 2020 () – Изминатава година преку 1.000.000 граѓани беа опфатени со МСИП – Проектот за подобрување на општински услуги. Со проектот се ...
сите 2 | | | веќе видена

Генералниот секретар, Игор Јанушев и носител на изборната единица 3 при средба со граѓаните во Зрновци најпрво упати апел до граѓаните да се придржуваат до ...
сите 4 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва ќе одржи завршен митинг пред граѓаните на Кочани. Средбата со граѓаните и говорот пред нив ќе биде со сите ...
сите 2 | | | веќе видена

Благостојбата на сите граѓани е еден од најважните сегменти од програмата на ВМРО-ДПМНЕ. Во програмата Проект Обнова се предвидува реална помош на ранливите ...
сите 5 | | | веќе видена

ЗАСЕГА НЕМА ЗАТВОРАЊЕ НА ГРАНИЦИТЕ КОН СРБИЈА И КОСОВО Комисијата за заразни болести претпладнево имала комуникација со претставници на околните земји и до ...
| | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обрати пред жителите на Демир Хисар на кој им порача дека власта не направи ништо за граѓаните во изминатиот ...
сите 22 | | | веќе видена

Партиите и коалициите кои ќе учествуваат на предвремните парламентрани избори на 15 јули, денеска продолжуваат со промоција на своите политички понуди на ...
сите 6 | | | веќе видена

next