Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 2.972 тестирања, а регистрирани се ...
сите 211 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска заедно со градоначалниците на Општините Делчево и Кочани денеска потпишаа Договори за грант за ...
сите 2 | | | веќе видена

Со поставени штандови на отворено низ градовите во земјава, ВМРО-ДПМНЕ започна иницијатива за собирање потписи со цел поништување на Законот за попис, под ...
сите 12 | | | веќе видена

Вакцинацијата во земјава се одвива веќе два дена. Се вакцинира првата група, здравствените работници, со вакцините од Фајзер, донација од Србија. Вакцинацијата ...
сите 5 | | | веќе видена

СТИГА И ВТОРАТА ПРАТКА ВАКЦИНИ ОД СРБИЈА На граничниот премин Табановце пристигна и втората пратка од донацијата на вакцините од компанијата Фајзер, од соседна ...
| | веќе видена

Кампањата „Учи паметно, работи стручно” на Министерството за образование и наука (МОН) попладнево беше промовирана на регионална средба во Берово на која, ...
сите 19 | | | веќе видена

ПОЛИЦИЈАТА РАСПИША МЕЃУНАРОДНА ПОТЕРНИЦА ЗА САШО МИЈАЛКОВ Полицијата за екс директорот на УБК, Сашо Мијалков попладнево објави меѓународна потерница. ...
| | веќе видена

СЛЕДНАТА НЕДЕЛА ТРЕБА ДА СТИГНАТ КИНЕСКИТЕ ВАКЦИНИ Премиерот Зоран Заев најави дека кинеските вакцини земјава ги очекува до крајот на следната недела. ...
| | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва престојува во Кочани. Да ставиме крај на тоа мафијата да одлучува за нашите судбини. Местото на ...
| | веќе видена

Процените се дека кадровската дупка единствено ќе се зголемува, изјави за „Слободен печат“ претседателот на Советот на јавни обвинители, Ацо Колевски, по ...
| | веќе видена

Фестивалскиот одбор на републичкиот литературен детски фестивал „Ракатки “ известува дека од вкупниот број пријавени творби на конкурсот „Ракатки – 2021“ ...
| | веќе видена

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ од Кочани, Миле Лефков, го паркирал своето приватно возило Skoda Yeti на зелена површина пред Собранието на РСМ ! Ова го регистираа ...
| | веќе видена

next