Oпштата болница со проширена дејност од Кочани денеска доби нов апарат за анестезија како донација од рудникот „Саса“ од Македонска Каменица. Се работи за ...
сите 4 | | | прочитана: 239 | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. ...
сите 18 | | | прочитана: 197 | веќе видена

На 15-ти јули Зоран Заев и СДСМ одат во политичка пензија. За се што направиле ќе ги стигне правдата. Ветуваа дека ќе ги вратат парите – каде се тие, на ...
сите 2 | | | прочитана: 191 | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев оствари работна посета на Секторот за внатрешни работи во Штип и Одделението за внатрешни работи во Кочани. Во ...
сите 6 | | | прочитана: 170 | веќе видена

Техничкиот министерот за внатрешни работи Наќе Чулев во Кочани опуштено и без маска пиеше кафе во едно кафуле во трговскиот центар. Негова придружба беше ...
сите 2 | | | веќе видена

Муралот кој беше промовиран вчера, за отворањето на јубилејното 15-то издание на АКТО фестивалот за современа уметност, ја пренесува „Песна за солидарноста“ на ...
сите 5 | | | веќе видена

Еден месец по потпишувањето на Лондонскиот мировен договор за Првата балканска војна што бил склучен на 30 мај, на 30 јуни 1913 година почнала Втората ...
| | веќе видена

Вчерашната изјава на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на предизборниот настап во Кочани во којашто тој рече дека СДСМ ветувале правда и мир, а донеле ...
сите 2 | | | веќе видена

Ова е патот Крупиште-Пробиштип. Душата ми се полни кога гледам како се гради и се развива регионот. Со овој проект, жителите на Пробиштип ги поврзуваме со ...
| | веќе видена

За времето Еден друг овчар од селото Милин Камен, ми прикажа за многу работи за времето, а пак тој ми прикажа за Јоана прикажуачо од град Кочани. Еве како ми ...
| | веќе видена

Прекрасен мурал во чест на Коби Брајант се појави во Кочани. Кочанчани му оддадоа чест на кошаркарот кој трагично го загуби животот во хеликоптерска несреќа во ...
| | веќе видена

Последните денови од месец јуни,Здружението на пензионери од Струга,организира Прв интернет-турнир во шах. По појавата на корновирусот не го остави имун ни ...
| | веќе видена