До полицијата во Кочани пристигна пријава дека непознато лице се обидело да изврши обљуба врз 86-годишна жена во нејзиниот дом. Настанот се случил околу полноќ ...
сите 12 | | | прочитана: 2588 | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против В.Ѓ. (32) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторено ...
сите 10 | | | прочитана: 741 | веќе видена