19.09.2018 Четворица повредени ученици и една опожарена училница е билансот од земјотресот, а по него и пожар што избувна утрово во ОУ „Раде Кратовче“, како ...
| | прочитана: 3196 | веќе видена

Пролонгирано е пуштањето за сообраќај на автопатот Штип-Миладиновци, за половина месец, поради дополнителни градежни работи и врнежите од дожд. Министерот за ...
сите 7 | | | прочитана: 2353 | веќе видена

На денешната конференција што ја организира Министерството за труд и социјална политика, УНИЦЕФ и Светска банка, експерти од областа на детската сиромаштија и ...
сите 14 | | | прочитана: 1523 | веќе видена

20.09.2018 Ученици, професори, членови на велосипедски клубови и голем број љубители на велосипедот како превозно средство се вклучија во велосипедското ...
сите 2 | | | прочитана: 1195 | веќе видена

Од 17.40 часот регионалниот пат Прилеп-Крушево е целосно во прекин поради сообраќајна незгода, соопшти Авто-мото сојузот на Македонија. Инаку, сообраќајот на ...
сите 6 | | | прочитана: 1184 | веќе видена

Минимален е интересот на старите и изнемоштени лица да гласаат дома. Во четири општини во источниот дел на државата наредната сабота нема да има гласање. До ...
сите 2 | | | прочитана: 671 | веќе видена

Полицијата вчера во 10 часот на улица „Мито Хаџивасилев Јасмин“ во Струмица го привела И.С. (37) од Кавадарци осомничен за сторени повеќе кривични дела тешки ...
сите 10 | | | прочитана: 633 | веќе видена

Претседателот на НСДП Тито Петковски, потпретседателот Горан Мисовски и секретарот на партијата Кристијан Трајковски вчера во Кочани остварија средба со ...
сите 9 | | | прочитана: 439 | веќе видена

21.09.2018 Определбата на Локалната самоуправа на Кочани да го оплемени и да го заживее просторот на Споменикот на слободата ќе продолжи и во наредниот ...
сите 3 | | | прочитана: 391 | веќе видена

20.09.2018 Граѓаните на Кочани имаа можност јавно да ги искажат своите ставови во врска со договорот од Преспа и за претстојниот рефереднум, преку активноста ...
сите 7 | | | прочитана: 297 | веќе видена

19.09.2018 Македонската развојна фондација за претпријатија и водечката организација „Care“ од Германија го спроведуваат проектот „Поддршка за развој на ...
сите 3 | | | прочитана: 237 | веќе видена

Власта на СДСМ продолжува да ги понижува македонските земјоделци. Последни на удар на криминалниот картел на власта се најдоа производителите на ориз . Пред ...
сите 25 | | | прочитана: 158 | веќе видена

На 25 Септември