Веќе неколку дена во Македонија времето е нестабилно и проследено со пороен дожд, врнежи, грмежи во форма на невреме. Еве какво беше вчера во радовишко и ...
| | прочитана: 5268 | веќе видена

Вчера, во 7.20 часот, во СВР Штип било пријавено дека на експресниот пат Кочани – Штип, во близина на клучката кај Три Чешми, патничко возило „сеат леон“, со ...
сите 15 | | | прочитана: 3123 | веќе видена

Денеска, во 16.15 часот од лицето за контакт од Доброволнота спасувачка служба „Осогово“ Кочани, ЦУК добил известување дека неколку лица враќајќи се од настан ...
сите 7 | | | прочитана: 2266 | веќе видена

Изминатото деноноќие, во Радовиш е регистриран еден пожар на отворено. Пожарникари гаснеле шумски пожар во селото Коџалија, над гробиштата, од 18:30 часот до ...
сите 23 | | | прочитана: 1660 | веќе видена

Центарот за управување со кризи (ЦУК) информира дека имало вкупно 1 477 повици на Единствениот повикувачки број за итни случаи 112 во ЦУК во последното ...
сите 4 | | | прочитана: 1524 | веќе видена

Во 18.15ч. магистралниот пат Василево-с.Градошорци е затворен во двата правци и сообраќајот е пренасочен по стариот пат, поради случена сообраќајна незгода, ...
сите 68 | | | прочитана: 1257 | веќе видена

Во ОВР Кочани, вчера 75 – годишна жена од Кочани пријавила дека била измамена од едно лице, кое според пријавеното ѝ се јавило на телефон и ја довело во ...
сите 2 | | | прочитана: 800 | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против И.А.(62) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено ...
| | прочитана: 758 | веќе видена

„Нашиот свет лав ‘ржи преку нашите македонски гори и долини и нѐ повикува сите да земеме оружје. Каде и да сте, побрзајте заедно со нашите оружја во нашите ...
| | прочитана: 310 | веќе видена

Претставата „Момчето со пругасти пижами“ во изведба на Летечката театарска трупа од Тетово го доби највисокото признание гран-при „Васил Ќортошев“, на 61. ...
| | веќе видена

Позитивна разлика од над 23 милиони денари остварила Општина Кочани во текот на мината година од приходите во однос на трошоците за јавното осветлување во ...
сите 2 | | | веќе видена

Панелите се со моќност од 40 киловати и се инсталираат на кровната конструкција, во согласност со договорот што беше потпишан минатиот месец како дел од ...
| | веќе видена

На 30 Мај